Jak wypełnić formularz sanitarny przed wylotem do Jordanii?

Jak wypełnić formularz sanitarny przed wylotem do Jordanii?

Jordania to kolejny kraj, który nakłada na turystę obowiązek wypełnienia odpowiednich dokumentów. Wszyscy podróżni wybierający się do tego pięknego kraju mają obowiązek wypełnienia formularza sanitarnego. Formularz generuje kod QR, który należy okazać przed wejściem na pokład samolotu lub statku pasażerskiego oraz po przybyciu do Jordanii. Podpowiadamy jak prawidłowo wypełnić formularz sanitarny do Jordanii przed podróżą lotniczą. Formularze dotyczące innego sposobu wjazdu na teren Jordanii mogą się nieco różnić.

Jak wypełnić formularz sanitarny do Jordanii – instrukcja krok po kroku

Krok 1: Wybór rodzaju podróży

Formularz dostępny jest na specjalnej stronie internetowej przygotowanej przez jordański rząd. Dostępność formularza nie jest ograniczona czasowo, a wypełnienie go jest bardzo proste, możecie więc na spokojnie przygotować się do wyjazdu. Formularz można wypełnić niemal do ostatniej chwili przed wylotem, jednak nie warto ryzykować, że zostaniemy zatrzymani przez służby graniczne.

Formularz należy wypełnić bez polskich znaków. Przed rozpoczęciem dobrze przygotować sobie certyfikat covidowy w formacie pliku: pdf, png, jpg, svg, gif lub jpeg – będzie trzeba go załączyć.

Na początku należy wybrać formularz dla osób podróżujących samolotem.

Jordania - jak uzyskać kod QR

Krok 2: Dane podróżnego

W kolejnym kroku należy podać dane podróżnego, zgodne z dokumentem podróży. Należy podać też maila, na który zostanie przesłanie potwierdzenie wypełnienia formularza oraz dane dotyczące lotu. Wymagane jest też podanie daty wjazdu do Jordanii oraz podanie numeru loty i wybór lotniska docelowego (lotnisko, na które latają nasze city breaki to Queen Alia International Airport).

Jak wypełnić formularz sanitarny do Jordanii - instrukcja

Krok 3: Dane hotelu i paszport covidowy

W tym kroku należy podać cel podróży oraz nazwę i adres hotelu, w którym zatrzymacie się podczas pobytu w Jordanii (jeśli jesteście Uczestnikami jednej z naszych wycieczek, taką informację otrzymacie na tydzień przed wylotem). Następnie należy załączyć kopię certyfikatu covidowego (potwierdzenie szczepienia z kodem QR) lub negatywny wynik testu. Wydrukowany certyfikat / wynik testu będzie też trzeba mieć przy sobie przy przylocie do Jordanii. Na koniec zaznaczamy, że nie jesteśmy robotem i wysyłamy formularz. Gotowe!

Jak wypełnić formularz sanitarny do Jordanii - instrukcja

Krok 4: Uzyskanie kodu QR

Po przesłaniu formularza generuje się certyfikat wjazdu z kodem QR. Ten sam certyfikat przychodzi również mailem (tytuł maila to „Certificate of entry to Jordan”). Na certyfikacie są dane osobowe – imię i nazwisko oraz numer paszportu. Jeśli nie możecie go znaleźć w skrzynce, koniecznie sprawdźcie folder ze spamem.

close

Hej, zostań z nami na dłużej! Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych postach raz w miesiącu!

Matimpex Travel

Cześć! Jesteśmy Matimpex Travel :) Od wielu lat specjalizujemy się w organizacji city breaków. Na blogu chcemy opowiadać Wam o naszych podróżach i miejscach, które warto odwiedzić. Oczywiście uwielbiamy weekendowe wypady, ale nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *